מתי להתחיל את ההכנות להטסת חיית מחמד

בעולם מושלם הטסת חיה הייתה עניין מאד פשוט - היינו קונים כלוב טיסה, לוקחים את חברינו הקטנים עימנו לשדה התעופה, עושים צ'ק אין משותף ואפילו מבקשים עבורם מושב ליד החלון...

בעולם מושלם הטסת חיה הייתה עניין מאד פשוט - היינו קונים כלוב טיסה, לוקחים את חברינו הקטנים עימנו לשדה התעופה, עושים צ'ק אין משותף ואפילו מבקשים עבורם מושב ליד החלון. לאחר טיסה נעימה ונחיתה רכה היינו עולים בחברת חיית מחמד על מונית שהיתה מסיעה אותנו אל השקיעה על גבי אחת מאותן אוטוסטרדות שיש רק בחו"ל.

ואכן, התיאור הזה לא רחוק מהמציאות - מדינות האיחוד האירופי החליטו לאחרונה על הקלות משמעותיות בנושא הטסת בעלי חיים, ויש לקוות כי בעתיד יהיו להן השלכות חיוביות גם על הטסת חיות מישראל לאירופה.

 בינתיים, כל עוד איננו חברים באיחוד, טיסה עם כלב, חתול או כל חיית מחמד אחרת ממשיכה להיות משימה מורכבת, אך אפשרית בהחלט. כלל הזהב להשלמתה באופן חלק וללא מתחים מיותרים הוא התחלה מוקדמת של תהליך ההכנה לטיסה, וזאת משום שמשך התהליך  אינו קבוע או ידוע מראש.

חשוב להבין כי הטסת חיית מחמד והכנת החיה אליה אינה מהירה ומיידית. זהו תהליך הדורש פרוצדורה בירוקרטית אשר לוקחת מספר חודשים ומשך כל הכנת חיה לטיסה שונה מרעותה, בוודאי במקרים של הטסת גורים, הטסת כלבים או חתולים בעלי קוצר נשימה ועוד. אנו יכולים לשלוט רק בנקודת הזמן בה התהליך מתחיל, ויש לחשוב מראש על אפשרות של עיכובים, הגשות מסמכים חוזרות או צורך בסבבים נוספים של חיסונים.

אז כמה זמן מראש צריך להתחיל בתהליך? כאמור, כל מקרה לגופו ויש להתייעץ עם הוטרינר או . נותן שירות הטסה לבעלי חיים מקצועי. ככלל, רוב המדינות מחייבות בדיקת נוגדני כלבת. בדיקה זו ניתן לעשות כחודש לאחר מתן החיסון, כאשר החוק מחייב כי בעל חיים יוכל לטוס רק 4 חודשים לאחר ביצוע הבדיקה. משמעות הדבר היא שהזמן המינימלי להתחלת תהליך הטסת בעל חיים הינו 4 חודשים, אך זהו זמן המאפשר מעט מאד מקום לתמרון. ליתר בטחון אנו ממליצים להתחיל בתהליך כחצי שנה לפחות לפני מועד הטיסה ובטרם נרכשו הכרטיסים, שכן גם חברת התעופה בה תבחרו לטוס עם חיית המחמד שלכם מהווה שיקול מרכזי.

ליווי יד ביד והתחייבות ל-100% דיוק
בכל שלבי התהליך
השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם

מאמרים נוספים

הטסת חיות שונות
בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה במספר האנשים הבוחרים להחזיק בחיות מחמד... פחות שגרתיות, בין אם זה תוכים, ארנבים, חמוסים שרקנים ועוד,
הטסת חתול לחו"ל
בעולם בו האופציה לרילוקשיין מטעם עבודה או סתם מתוך רצון לטייל ולגור בחו"ל הפכה לרלוונטית מתמיד, הרעיון של נסיעה עם חתולים הופך לאופציה ראלית בהחלט (אך לעיתים מסובכת אף יותר מהטסת כלב).
הטסת כלבים: טיול לחו"ל עם החבר על ארבע
בעולם הקסום של בעלות ודאגה לחיות מחמד, הרצון לטייל ולחקור אופקים חדשים משתלב לעתים קרובות עם האהבה שאנו חולקים לחברינו הנאמנים שלנו על ארבע.
ליווי יד ביד והתחייבות ל-100% דיוק
בכל שלבי התהליך
השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם